گشت و گذار - زیبا و جالب ترین مناظر و عکس ها از ایران و جهان gashtvegozar

گشت و گذار - زیبا و جالب ترین مناظر و عکس ها از ایران و جهان gashtvegozar


+ ساحل زیبای بندر دیلم - نوروز 88 از دید دوربین

 

منبع : دیلمیل

نویسنده : n - s ; ساعت ۱:٢٧ ‎ب.ظ ; ۱۳۸۸/٢/٩
    پيام هاي ديگران()   لینک

+ بزرگترین حوض جهان با فواره های زیبا

jgl3c5h10pdr9v5wvgrh.jpg

بقیه در ادامه .....

...
ادامه مطلب
نویسنده : n - s ; ساعت ٦:۱٢ ‎ب.ظ ; ۱۳۸۸/٢/٤
    پيام هاي ديگران()   لینک

+ سری عکسهای جالب از بزرگترین بدن ساز های جهان

عکسهای جالب و باورنکردنی بدن سازهای بالای ۱۵۰ کیلو

بقیه در ادامه ....

...
ادامه مطلب
نویسنده : n - s ; ساعت ٥:٥۱ ‎ب.ظ ; ۱۳۸۸/٢/٤
    پيام هاي ديگران()   لینک

+ رونمایی از بزرگترین فرش خاکی جهان

بزرگترین فرش خاکی جهان به ابعاد 1250 متر مربع و بکارگیری بیش از 90 نوع خاک رنگی موجود در جزیره هرمز بعد از ظهر امروز توسط اعضاء انجمن هنرهای تجسمی استان هرمزگان در جزیره هرمز طراحی و اجراء شد.

 

بقیه تصاویر این فرش را در ادامه حتما ببیند و لذت ببرید

...
ادامه مطلب
نویسنده : n - s ; ساعت ٢:٢۳ ‎ب.ظ ; ۱۳۸۸/٢/٤
    پيام هاي ديگران()   لینک

+ بزرگترین مار جهان ‘به بلندی یک اتوبوس بوده است’!!

بزرگترین مار جهان ‘به بلندی یک اتوبوس بوده است’!!

به گزارش بی بی سی طول این مار، به نام “تیتانوبوآ” سیزده متر، حدودا برابر با طول یک اتوبوس بوده است و بین پنجاه تا شصت میلیون سال پیش در جنگل های حاره ای واقع در شمال شرق کلمبیا زندگی می‌کرده است.

محققان می‌گویند که تیتانوبوآ به اندازه‌ای پهن بوده که می‌توانسته تا کمر یک انسان را در آرواره خود بگنجاند.

به گفته محققان این مار بیش از یک تن وزن داشته است.

مارهای آناکوندای سبز، سنگین ترین مارهای جهان، فقط ۲۵۰ کیلوگرم وزن دارند و مارهای پیتون - درازترین مارهای جهان - تا ۱۰ متر رشد می‌کنند.

محققان استخوان‌های فسیل شده این مار عظیم الجثه و طعمه های احتمالی آن را در “کارجن” (Carrejon)، یکی از بزرگترین معادن ذغال سنگ جهان کشف کرده اند. این حیوان از اقوام مار بوآ در عصر حاضر است.

پرفسور پی دیوید پالی، از تنظیم کنندگان این گزارش که در دانشگاه ایندیانای آمریکا کرسی تدریس دارد، می‌گوید: “احتمالا این مار مانند مارهای آناکوندا در آب می‌زیسته و به غذای زیادی هم نیاز داشته است. این که طعمه او دقیقا چه بوده، ما اطلاعی نداریم. اما احتمالا تمساح، سوسمار و ماهی می‌خورده است.

محققان همچنین از اندازه این خزنده برای محاسبه دمای منطقه حاره کره زمین در آن زمان (۶۰ -۵۰ میلیون سال پیش)، استفاده کرده‌اند.

نویسنده:امین

نویسنده : n - s ; ساعت ٢:۱٢ ‎ب.ظ ; ۱۳۸۸/٢/٤
    پيام هاي ديگران()   لینک

+ گزارش برنامه دوچرخه سواری تورنتو - نیاگارا

آبشار نیاگارا - 4896 کیلومتر - 160 روز

از:دوچرخه سواری دور دنیا برای صلح و حفظ طبیعت

مطالب زیر گزارش برنامه دوچرخه سواری تورنتو - نیاگارا می باشد که توسط دوست عزیر آقای مرتضی تهرانی یکی از اعضای فعال گروه ایرانیان تورنتو تهیه شده است .

آبشار نیاگارا

آخر هفته گذشته گروه ایرانیان تورنتو برای همراهی با نسیم و جعفر ادریسی٬ دوچرخه سواران ایرانی که در حال رکاب زدن دور دنیا برای صلح و حفاظت از محیط زیست هستند و هم اکنون در تورنتو به سر میبرند٬ برنامه دوچرخه سواری گروهی ترتیب داده بود.
مسیر از تورنتو (تقاطع شپرد و لِزلی) تا آبشار نیاگارا برنامه ریزی گردید و توقفهایی در طول مسیر در مرکز تجاری شهر تورنتو٬ اُکویل٬ سن کاترین و نیاگارا در نظر گرفته شد. برنامه روز شنبه ٢٩ سپتامبر ساعت ٧ صبح آغاز گردید و در ساعت ٣٠׃٬٨ گروه در مرکز شهر تورنتو مصاحبه ای با شبکه تِن تی وی انجام داد و به سمت اُکویل حرکت کرد. دوچرخه سواران پس از استراحتی کوتاه در اُکویل٬ حوالی ظهر به سمت شهر سن کاترین حرکت کردند و مسیر٧۵ کیلومتری را در طی ۵ ساعت پیمودند و پس از کمی استراحت٬ ٢٠ کیلومتر انتهایی را تا شهر نیاگارا روی دریاچه را طی کردند و در ساعت ۶ بعد از ظهر به مقصد رسیدند. گروه شب را در کمپ گذراند و درروز یکشنبه ساعت ١١ مسیر ٢١ کیلومتری نیاگارا روی دریاچه تا آبشارهای نیاگارا را با دوچرخه طی کرد. در مجموع دوچرخه سواران ١٨۵ کیلومتر را روز شنبه رکاب زدند.
 در کنار جعفر و نسیم ادریسی٬ فرزاد معصوم زاده٬ احسان قره گزلو و مسعود غفاری پور دوچرخه سواری کردند و هماهنگ کننده برنامه٬ مرتضی تهرانی هم قسمتهایی از مسیر را رکاب زد و اتومبیل پشبیبانی را هدایت میکرد. فرزاد معصوم زاده٬ عضو سابق تیم دوچرخه سواری و ِترا اتلان٬ دو سال پیش مسیر ونکوور تا نیاگارا را با دوچرخه برای سازمان محک (خیریه کودکان سرطانی) طی کرده بود و این بار با این گروه برای صلح و حفاظت محیط زیست دوچرخه سواری می کرد. الهام قلعه نویی ، همسر فرزاد نیز بخشهایی از مسیر را همراه با دیگر افراد گروه دوچرخه سواری کرد .

گزارش تلویزیونی Ten TV

گزارش تلویزیونی Ten TV

آغاز حرکت از شهر تورنتو

آغاز حرکت از تورنتو

بررسی مسیر توسط فرزاد و مرتضیدر مسیر حرکت

استراحت در بین مسیر

آبشار نیاگارا

کمپینگثبت خاطرات سفر توسط احسان و فرزاد

نویسنده : n - s ; ساعت ۸:۳٠ ‎ق.ظ ; ۱۳۸۸/٢/۱
    پيام هاي ديگران()   لینک