تولید دستگاه تولید آب از جریان هوا - گشت و گذار - زیبا و جالب ترین مناظر و عکس ها از ایران و جهان gashtvegozar

گشت و گذار - زیبا و جالب ترین مناظر و عکس ها از ایران و جهان gashtvegozar


+ تولید دستگاه تولید آب از جریان هوا

این دستگاه با مکش هوای مرطوب و عبور دادن آن از میان فیلتری مخصوص، هوا را سرد کرده و آن را به قطرات آب تبدیل می کند.


 محققان موفق به تولید دستگاهی شده اند که قادر است با عبور دادن جریان هوا از میان فیلتر های مخصوص خود آب آشامیدنی تولید کند.

گروهی از محققان کانادایی شرکت Element Four  ابزاری را به نام" آسیاب" تولید کرده اند که می تواند از منبعی بزرگ و در جریان به نام هوا، آب تولید کند.

این دستگاه با مکش هوای مرطوب و عبور دادن آن از میان فیلتری مخصوص، هوا را سرد کرده و آن را به قطرات آب تبدیل می کند. آسیاب توانایی تولید روزانه 12 لیتر آب را داشته که این میزان در روزهای طوفانی و با افزایش میزان رطوبت هوا افزایش می یابد.

به گفته دانشمندان استفاده از این دستگاه علاوه بر اینکه می تواند تولید آب را در کشورهای در حال توسعه افزایش دهد، در عین حال می تواند به عنوان راه حلی موثر برای تامین آب میلیونها انسان که روزانه در سرتاسر جهان با کم آبی مواجه هستند مورد استفاده قرار گیرد.

میزان انرژی مورد نیاز دستگاه "آسیاب" برابر مصرف انرژی الکتریکی سه لامپ معمولی بوده و می تواند افراد را از سیستم تولید آب شهری که همواره دچار مشکلات و هزینه های متفاوت است، رها سازد.
 پهنای این دستگاه 91 سانتیمتر بوده و گروه تولید کننده این دستگاه قیمت آن را در حدود 80 دلار تخمین زده اند. در عین حال هزینه تولید یک لیتر آب در این دستگاه 20 پنس اعلام شده است.

نویسنده : n - s ; ساعت ۱٠:۳٢ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٧/٩/۱٤
    پيام هاي ديگران()   لینک