احداث بزرگترین و مدرنترین هتل ۷ ستاره خورشیدی جهان در جزیره کیش - گشت و گذار - زیبا و جالب ترین مناظر و عکس ها از ایران و جهان gashtvegozar

گشت و گذار - زیبا و جالب ترین مناظر و عکس ها از ایران و جهان gashtvegozar


+ احداث بزرگترین و مدرنترین هتل ۷ ستاره خورشیدی جهان در جزیره کیش

مدرنترین هتل ۷ ستاره جهان در جزیره زیبای کیش

همزمان با سال روز تولد کوروش بزرگ

افتتاح خواهد شد


هتل کوروش بزرگ

 

 مدرنترین هتل ۷ ستاره جهان در جزیره زیبای کیش

همزمان با سال روز تولد کوروش بزرگ

افتتاح خواهد شد

 

دومین هتل 7 ستاره و اولین هتل خورشیدی ایران در سالروز تولد کوروش ساخته می‌شود

هتل کوروش که انرژی مورد نیاز آن از طریق خورشید تامین می‌شود در 23 طبقه و 500 اتاق تا 18 ماه دیگر در محل پارک دلفین‌های کیش به بهره‌برداری می رسد. این هتل که از آن به عنوان نخستین هتل سبز کشور یاد می‌شود؛ در زمینی به مساحت 100 هزار متر مربع و با هزینه 120 میلیارد تومان توسط حسین ثابت ، سرمایه گذار خصوصی در جزیره کیش ساخته می‌شود.

 

این هتل برای اولین بار در خاورمیانه مجهز به سیستم استفاده از انرژی خورشیدی خواهد بود.

مراسم کلنگ ‌زنی این هتل که نام آن کوروش است، با حضور جمعی از هتلداران، اعضای اتحادیه هتلداران کشور و مسئولان محلی ، چند شب گذشته در جزیره کیش برگزار شد.

هتل 7 ستاره کوروش از مجموعه هتل‌های زنجیره‌ای است که با 500 اتاق و 100 هزار متر مربع مساحت در جزیره کیش توسط حسین ثابت سرمایه‌گذار بخش خصوصی در حوزه هتل‌داری ساخته خواهد شد.

در مراسم کلنگ‌زنی این هتل، حسین ثابت، مالک هتل‌های زنجیره‌ای ثابت گفت:« با ساخت هتل بزرگ داریوش به عنوان ایرانی‌ترین هتل جهان و سنبل فرهنگی در صنعت هتلداری، سعی کردم این هتل پیام‌آور عظمت و عزت ایرانی باشد.»

وی افزود:‌« در کنار هتل داریوش به ساخت مجموعه تفریحی باغ پرندگان و پارک دلفین‌ها مبادرت کردم چراکه معتقدم جزیره کیش باید به عنوان نگین درخشان خلیج همیشه فارس دارای بهترین امکانات توریستی باشد.»

ثابت در ادامه گفت:« پس از هتل داریوش، ساخت هتل 7 ستاره کوروش مجهز به استفاده از انرژی خورشیدی را شروع خواهیم کرد.»

ثابت افزود:« یکی دیگر از ویژگی‌های هتل کوروش رعایت آیین‌نامه حفاظت زیست محیطی است. همچنین همیشه نگران مصرف انرژی از یک سو و از سوی دیگر آلوده شدن محیط زیست به خاطر بهره‌گیری از سوخت‌های فسیلی و گلخانه‌ای هستیم. اما استفاده از انرژی خورشیدی به جای این سوخت‌ها امکان‌پذیر خواهد بود.»

ثابت در ادامه مراسم با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری بر اجرای اصل 44 قانون اساسی گفت:« انتظار دارم دولتمردان و سیاستمداران بخش اقتصادی جامعه در اجرای این اصل مهم اندکی بیشتر تامل و تلاش کنند و انتظار داریم با رفع هرگونه موانع اجرایی و فراهم کردن تسهیلات لازم، اقدامات لازم را در این حوزه به عمل آورند.»

وی خاطرنشان کرد:« با وجود فشارها و تحریم‌های اقتصادی قدرت‌های جهانی، توفیق احداث هتل بزرگ داریوش و انتقال سرمایه عظیم به وطن را ایجاد کردیم.»

در ادامه این مراسم، موسوی معاون سرمایه‌گذاران سازمان میراث‌فرهنگی و گردشگری با بیان اینکه فعالیت‌های گسترده ای برای سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در جزیره کیش داشته ایم، گفت:« امیدواریم آقای ثابت بتواند فعالیت‌های خود را بیشتر و در نتیجه ظرفیت‌های گردشگری بیشتری در کشور ایجاد کند.»

موسوی با بیان این مطلب که قرار بود رئیس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری در مراسم کلنگ‌زنی حضور داشته باشد اما به دلیل شرکت در همایش بین‌المللی گردشگری ادیان و گفتگوی تمدن‌ها موفق به این کار نشد، اظهار داشت:« نگاه دولت نهم و ریس جمهور به امور گردشگری این است که بایستی زیرساخت‌های گردشگری را به اندازه کافی ایجاد کنیم تا همه جهانیان بتوانند از ایران و واقعیت‌های آن بازدید کنند. این بهترین راه مبارزه با تفکر غلط کشورهای غربی نسبت به ایران است.»

وی افزود:« معاونت سرمایه‌گذاری و طرح‌ها در سازمان میراث فرهنگی ایجاد شده تا بتوانیم با جذب سرمایه و سرمایه‌گذار طبق سند چشم‌انداز 20 ساله میزبان حداقل 20 میلیون گردشگر خارجی در کشور باشیم.»

موسوی همچنین با اشاره به همایش فرصت‌های سرمایه‌گذاری در شهریور ماه، سال 86 گفت:« امسال 40 کشور خارجی در همایش حضور داشتند که حجم گسترده‌ای از سرمایه‌گذاری در ایران را در پی خواهد داشت. این حجم در سال 87 با برگزاری دومین همایش بیشتر نیز منجر شود.»

نویسنده : n - s ; ساعت ۱٠:۱٩ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٧/٩/٢٧
    پيام هاي ديگران()   لینک