گالری عکس های زیبا از چشمه های آب گرم و معدنی ایران - گشت و گذار - زیبا و جالب ترین مناظر و عکس ها از ایران و جهان gashtvegozar

گشت و گذار - زیبا و جالب ترین مناظر و عکس ها از ایران و جهان gashtvegozar


+ گالری عکس های زیبا از چشمه های آب گرم و معدنی ایران

داغ‌ترین چشمه آب معدنی جهان در مشگین شهر استان اردبیل قرار دارد

 


آب گرم معدنی لاویج

آبگرم معدنی لاویج

روستای لاویج در دامنه کوهها قرار گرفته ودارای چشمه های آب گرم زیادی در پای کوهها می باشد .آین آبها از خواص درمانی زیادی برخوردارند .به همین خاطر مسافران زیادی را به این روستا  می آیند.

 

بهار در لاویج-87

 

 

 

دهستان لاویج از روستاهای شهرستان نور و بخش چمستان می باشد .

روستایی در دل طبیعت بی نظیر با چشمه سار ها و آبهای سرد وگرم معدنی .

 

چشمه های آب گرم هرمزگاناز  دیگر دیدنیهای هرمزگان چشمه های آب گرم متعددی است که از نظر طبی و رفع انواع امراض پوستی  و رماتیسمی و کمردردهای مزمن و درد مفاصل و مو ثر است . مهمترین این چشمه ها عبار تنداز : آب گر م گنو، آب گرم خورگو ، آب گرم بندر خمیر و آب گرم چستانه .

آبگرم گنوچشمه آب معدنی گنو در فاصله 34 کیلومتری شمال شرقی بندرعباس در کناره راه بندرعباس سیرجان واقع شده است . این چشمه در دره ای قرار دارد که کوه گنو و ارتفاعات سخت آهکی از شمال و جنوب آن را در بر گرفته است .
(نمایش فیلم آب گرم گنو)

منطقه حفاظت شده گنو
این منطقه حفاظت شده در 29 کیلومتری شمال غربی بندرعباس و روی کوه گنو واقع شده است این کوه دارای آب و هوای نسبتا معتدل و از پوشش گیاهی جالبی برخوردار است . تنوع پوشش گیاهی این کوه از دامنه تا قلعه کوه مشتمل بر درختان گرمسیری ، استپ کوهپایه ای و گونه های نواحی سردسیر است . جانوران منطقه حفاظت شده عبارتند از : قوچ ، بزکوهی ، آهو ، گرگ ، خرس ، روباه  و ...

چشمه آب گرم گنو ،بندر عباسچشمه‌ آب‌ معدنی‌ گنو در فاصله‌ 34 کیلومتری‌ شمال‌ شرقی‌ بندر عباس‌، در کنار راه‌ بندرعباس‌ - سیرجان‌ واقع‌ شده‌ است‌. از آب‌ این‌ چشمه‌، جهت‌ آبیاری‌ نخلستان‌ و استحمام‌ استفاده‌ می‌شود. آب‌ این‌چشمه‌ از دسته‌ آب‌های‌ گوگردی‌ خیلی‌ گرم‌ (کلروره‌ سولفاته‌ کلسیک‌ گوگردی‌) می‌باشد. این‌ چشمه‌ مجهز به‌ دواستخر زنانه‌ و مردانه‌، چندین‌ رواق‌ کوچک‌ برای‌ استراحت‌، محل‌ فروش‌ نوشیدنی‌ و... است.

 

چشمه های آبگرم معدنی دهلران، چشمه قیر روان و زیارتگاه امامزاده سید ابراهیم (ع)

چشمه های آبگرم معدنی دهلران
در فاصله 5 کیلومتری شهرستان دهلران چشمه های آبگرم با خواص گوگردی جهت رفع امراض پوستی و دردهای مفاصل و عضلات با داشتن تاسیساتی جهت استفاده برادران و خواهران وجود دارد.

چشمه قیر روان
این چشمه در فاصله 7 کیلومتری شهرستان دهلران و یکی از پدیده های نادر طبیعی در استان ایلام است.

نویسنده : n - s ; ساعت ٤:٠٠ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٧/۱۱/۱٥
    پيام هاي ديگران()   لینک