تصاویر مستند ماهواره بر سفیر امید - گزارش تصویری زیبا - گشت و گذار - زیبا و جالب ترین مناظر و عکس ها از ایران و جهان gashtvegozar

گشت و گذار - زیبا و جالب ترین مناظر و عکس ها از ایران و جهان gashtvegozar


+ تصاویر مستند ماهواره بر سفیر امید - گزارش تصویری زیبا

تصاویر ماهواره بر سفیر امید به فضا

 آخرین وضع ماهواره ملی امید

کارشناس علوم و فناوری های فضایی اعلام کرد : تا ساعت ده و سی دقیقه امروز ماهواره ملی امید 75 بار به دور کره زمین چرخیده است .

کارشناس علوم و فناوری های فضایی اعلام کرد : تا ساعت ده و سی دقیقه امروز ماهواره ملی امید 75 بار به دور کره زمین چرخیده است .
ابراهیمی در گفتگوی تلفنی با پایگاه اینترنتی شبکه خبر ، در خصوص آخرین وضع ماهواره ملی امید گفت : از تعداد 75 دور چرخش ماهواره ملی امید به دور کره زمین تاکنون 27 دور آن بر فراز ایران بوده است . 

کارشناس علوم و فناوری های فضایی تاکید کرد : ماهواره ملی امید تاکنون تمام ماموریت های خود را به درستی انجام داده و پس از دریافت سیگنال ها از زمین با انجام صحیح فرآیند های لازم ، آنها را مجدا به سمت زمین ارسال کرده است . 

ابراهیمی با اشاره به احداث ایستگاه های متعدد در سطح کشور افزود : این ایستگاه ها پس از عبور ماهواره ملی امید بر فراز آنها اطلاعات لازم را از ماهواره دریافت می کنند . 

پژوهشگر علوم و فناوری های فضایی ، خبر راه اندازی یک پایگاه اینترنتی برای اطلاع از آخرین وضع ماهواره ملی امید را در بخش های مختلف خبری تصحیح کرد . ابراهیمی گفت : این پایگاه اینترنتی مربوط به یک سازمان خارجی است که اطلاعات مداری ماهواره را منعکس می کند . 

وی تاکید کرد : تنها کسانی می توانند از این پایگاه اینترنتی استفاده کنند که نرم افزار تخصصی ردگیری ماهواره را داشته باشند . 

کارشناس علوم فضایی افزود : در صدد هستیم به زودی یک پایگاه اینترنتی برای اطلاع عموم از آخرین وضع ماهواره ملی امید راه اندازی کنیم که پس از طی مراحل نهایی نشانی آن را اعلام خواهیم کرد.
دریافت گزارش تصویری

پیگیری آخرین موقعیت ماهواره ها به طور زنده - ماهواره امید ایران

به گزارش آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا) از واحد مرکزی خبر ، معاون سازمان هوافضای ایران گفت : علاقه مندان می توانند با مراجعه به این پایگاه مسیرحرکت ماهواره ، سرعت ، طول و عرض جغرافیایی را به صورت لحظه ای مشاهده کنند.

 

امکان رصد ماهواره ایرانی امید در پایگاه اینترنتی http://www.n2yo.com/?s=33506

علاقه مندان می توانند با مراجعه به پایگاه http://www.n2yo.com مسیرحرکت ماهواره ها، سرعت، طول و عرض جغرافیایی آنها را به صورت لحظه ای مشاهده کنند.

نویسنده : n - s ; ساعت ٥:٥۸ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٧/۱۱/۱٩
    پيام هاي ديگران()   لینک