کوچکترین مدرسه جهان در روستای جمال آباد کالو 4 دانش آموز دارد - گشت و گذار - زیبا و جالب ترین مناظر و عکس ها از ایران و جهان gashtvegozar

گشت و گذار - زیبا و جالب ترین مناظر و عکس ها از ایران و جهان gashtvegozar


+ کوچکترین مدرسه جهان در روستای جمال آباد کالو 4 دانش آموز دارد

کوچکترین مدرسه جهان در روستای جمال آباد کالو 4 دانش آموز دارد

روستای جمال آباد کالو در 140 کیلومتری مرکز استان بوشهر از توابع شهرستان دیر است و کوچکترین مدرسه جهان با تنها 4 دانش آموز دوره ابتدایی را در خود جای داده است.


به گزارش خبرگزاری فارس از بوشهر، این روستای محروم دردورترین نقطه به منطقه بردخون از توابع شهرستان دیر واقع شده و دارای 35 نفر جمعیت و 7 خانوار است.
اما نکته جالب توجه درباره این روستا این است که این روستا تنها 4 دانش آموز ابتدایی دارد و سرباز معلم کوچکترین مدرسه دنیا نیز با راه‌اندازی وبلاگ شخصی خود، اتفاقات این مدرسه را به کل جهان ارسال می کنذ.
این سرباز معلم در گفتگو با خبرنگار فارس در بوشهر گفت: روز اول وقتی به عنوان سرباز معلم برای تدریس به روستای جمال آباد کالو اعزام شدم فکر نمی کردم حتی مدرسه‌ای در این روستا باشد.
عبدالمحمد شعرانی می‌گوید: روز اول مهر به همراه معلم راهنما به این روستا رفتیم و کتاب‌های دانش آموزان را فراهم کردیم.
وی ادامه داد: ابتدا که از مدرسه خبری نبود و از یک حسینیه در این روستا به عنوان مدرسه استفاده می‌شد ولی آموزش و پرورش منطقه بردخون یک خانه در این روستا خریده بود که آنرا به مدرسه تبدیل کند.
شعرانی افزود: با کمک معلم راهنما و بچه ها و مردم اهالی روستا میز و نیمکت‌ها را در خانه قرار دادیم، خانه‌ای که متعلق به یک صیاد بود و پر از وسایل صیادی، و پس از مرتب کردن خانه آنرا به مدرسه روستا تبدیل کردیم.
وی ادامه داد: این مدرسه در سابل 85 بیشتر از 3 دانش آموز نداشت و امسال تعداد دانش آموزان آن به 4 نفر رسیده است اما روستا چند دانش آموز دوره راهنمایی و دبیرستانی هم دارد که در بردخون درس میخوانند.
این معلم فداکار با استفاده از وبلاگ شخصی خود اتفاقات روزانه مدرسه جمال‌آباد کالو را به اطلاع همه می رساند و به گفته خودش بسیاری از مردم ایران و جهان از این وبلاگ استقبال کرده اند.
شعرانی گفت: من اتفاقات مدرسه را از اول مهر در وبلاگ شخصی خودم( dayyertashbad.blogfa.com) نوشتم که با استقبال چشمگیری روبرو و کم کم این مدرسه معرفی شد و در حال حاضر بسیاری از ایرانیان داخل و خارج کشور برای مدرسه ما هدایایی می فرستند و این اقدام برای نهاد‌های بین‌المللی هم جالب بوده است.
وی تصریح کرد: تنها چیزی که سعی کردم از این مدرسه در وبلاگ خودم ننویسم فقر و محرومیت روستا بوده و همین موضوع باعث شده که اتفاقات این مدرسه و وبلاگ من مورد توجه بسیاری از مردم قرار گیرد.
شعرانی می گوید: گذر زمان همه مشکلات را حل خواهد کرد و کمک‌های خوبی به ما شده و قول‌هایی نیز برای ارائه خدمات به مدرسه و روستای کالو داده شده که امیدوارم این قول ها عملی شود.

* خیلی دوست دارم در این مرسه به فعالیت خود ادامه دهم
سرباز معلم فداکار مدرسه کالو علاقه فراوانی دارد تا ادامه فعالیت معلمی خود را در این مدرسه انجام دهد.
شعرانی می‌گوید: دوره سرباز معلمی من به اتمام رسیده و خیلی دوست دارم در این مدرسه به ادامه فعالیت بپردازم حتی بدون حقوق، اما مسئولین هنوز در این مورد تصمیمی نگرفته‌اند.
وی افزود: البته مدارس دیگر هم به من پیشنهاد شده اما دوست دارم در این مدرسه کار خود را به اتمام برسانم.
این سرباز معلم ادامه داد: قصد دارم اتفاقات وبلاگ خود را در تابستان به صورت کتاب در بیاورم و داریوش غریب زاده فیلمساز برجسته بوشهری نیز از هفته آینده مستند مدرسه جمال آباد کالو را کلید خواهد زد.
شعرانی گفت: با راه اندازی وبلاگ همه از اتفاقاتی که در مدرسه کوچک کالو رخ می‌دهد مطلع می‌شوند و همه می‌دانند که جسین کلاس چهارمی، پریسای کلاس دومی، مهدی کلاس اولی و حمیده کلاس پنجمی به چه چیزی علاقه دارند و چه بازیگوشی هایی می کنند.

نویسنده : n - s ; ساعت ۱٢:٢٦ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٧/۱٢/٥
    پيام هاي ديگران()   لینک