آلبوم تصاویر زیبا از ساحل زیبا شهرستان بندردیلم - استان بوشهر - خلیج فارس - گشت و گذار - زیبا و جالب ترین مناظر و عکس ها از ایران و جهان gashtvegozar

گشت و گذار - زیبا و جالب ترین مناظر و عکس ها از ایران و جهان gashtvegozar


+ آلبوم تصاویر زیبا از ساحل زیبا شهرستان بندردیلم - استان بوشهر - خلیج فارس

جاذبه های شمال استان بوشهر گردشگران را فرا می خواند

نوشته شده توسط :تااوکه
جاذبه های ساحلی بندرهای شمالی استان بوشهر از جزیره نمونه گردشگری میرمهنا در جنوب شهرستان گناوه گرفته تا بندر دیلم در منتهی الیه شمالی استان بوشهر ،گردشگران و مسافران نوروزی را بسوی خود فرا می خواند.
با نزدیک شدن به فصل بهار در بندرهای شمالی استان بوشهر ساحل زیبا تر می شود ، چرا که انواع ماهیان که در سرمای زمستان به اعماق آبهای خلیج فارس مهاجرت کرده اند به آبهای ساحلی باز می گردند و گاهی حیوانات عظیم الجثه دریایی برای شکار،گله های ماهی را تا نزدیکی ها ی ساحل تعقیب می کنند.
با فراوان شدن آبزیان درآبهای ساحلی دسته های بی شمار مرغان دریایی نیزازراه می رسند تا از خوان نعمتی که در ساحل بندر گسترده شده بهره بگیرند.
صیادان نیز با قایقهای موتوری سینه امواج را می شکافند تا تورها را در صیدگاهها بگسترانند و از دریای بیکران روزی برگیرند.
عده زیادی با تورهای سنتی به ساحل می روند تا رونق صید و صیادی در بندر را بیشتر کنند و بر جاذبه های ساحل بیفزایند.
آهنگ موزون صیادانی که تورهای سیمی مخصوص صید ماهی مرکب را از اعماق آب بیرون می کشند ، نوای دل انگیز مرغان دریایی که در ساحل به پرواز در می آیند و ناله گوش نواز موجهای مرده ای که در سینه ماسه های ساحلی مدفون می شوند همه جاذبه هایی هستند که جز در بندر نمی توان با آنان مانوس شد.
رژه خرچنگها در امتداد ساحل و رقص دولفین ها در صفحه آبی دریا ، چشم اندازهای خیره کننده ای است که با آمدن بهار طبیعت در بندرهای شمالی استان بوشهر می توان به تماشای آنها نشست .
اگرچه امسال از گلها و سبزه هایی که بر تبه های مشرف به دریا می روید در اثر خشکسالی خبری نیست اما آبهای خلیج فارس در ساحل بندرهای دیلم ، امام حسن ، گناوه و ریگ و دهها روستای ساحلی این منطقه از استان بوشهر همچنان نیلگون و بیکران است و برای مسافران و گردشگران جذاب و خاطره انگیز .
رفت و آمد شناورهای چوبی در آبراه دریایی این بندرها و موتورلنج های بی شماری که در لنگرگاه ها پس از یک سفر طولانی آرام گرفته اند چشم انداز دیگری از ساحل است .
باید آمد و دید ساحل را چنانکه در سالهای اخیر هزاران هزار مسافر و گردشگر به این بندرهای شمالی استان بوشهر آمده اند .

 

 

میدان حسینیه اعظم بندردیلم

 

دریا - بندردیلم

پلاز ساحلی دیلم

گردشگران در ساحل بندر دیلم 

ساحل دیلم

گردشگران در ساحل بندر دیلم

 پارک گردشگری ساحلی دیلم 

گردشگران در ساحل بندر دیلم

 گردشگران در ساحل شهرستان بندر دیلم

گردشگران در ساحل بندر دیلم

 گردشگران در ساحل شهرستان بندر دیلم

بقیه عکس ها را در ادامه این پست ببینید


بارش تگرگ در دیلم زمستان ٨٧

 

 

www.armina-z.blogfa.com

 

فرماندار شهرستان دیلم:

 

کانون با طرح ها و ایده های نو پیشتاز فعالیت های فرهنگی است

 

    آقای عبدا... ستار پناهی فرماندار شهرستان دیلم   در بازدید از ویژه برنامه ای با عنوان « تندیس های شنی » گفت: کانون همیشه با طرح ها و ایده های نو پیشتاز فعالیت های فرهنگی شهرستان است . 

    فرماندار شهرستان دیلم ضمن ابراز رضایت از فعالیت های کانون آن شهرستان گفت : ما منتظر فکرها و طرح های جدید کانون هستیم.

    شایان ذکر است به مناسبت فرا رسیدن سوم خرداد ماه سالروز فتح خرمشهر - کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان دیلم با مشارکت انجمن هنرهای تجسمی آن شهرستان در کنار ساحل بندر ویژه برنامه ای با عنوان « تندیس های شنی » را برگزار کرد.

 

 

    در این مسابقه صدها نفر از کودکان و نوجوانان بندر دیلم به یاد رزمندگان اسلام و سالروز فتح خرمشهر به خلق آثار زیبایی از تندیس های شنی پرداختند.

 

 

    کودکان و نوجوانان دیلمی در کنار والدین خود تندیس های زیبایی از نخل های سوخته ، سنگر ، سرباز و تابلو هایی با مظامین « خرمشهر را خدا آزاد کرد ، به خرمشهر خوش آمدید ، خرمشهر جمعیت 36 میلیون و...» را ساختند.

در پایان این مسابقه توسط فرماندار شهرستان به 30 نفر از برگزیدگان جوایزی اهداء گردید.

 

مسابقه دوچرخه سواری نونهالان بندردیلم

ماهیگیری با تور بندردیلم

 

ماهیگیری با قلاب دیلم

 از:خبرگزاری فارس

جهت بزگنمایی عکس روی آن کلیک کنید

ساحل زیبای دیلم

دیلم

آب بازی در دریا

 

 

 

نویسنده : n - s ; ساعت ٢:٤٥ ‎ب.ظ ; ۱۳۸۸/۱/٦
    پيام هاي ديگران()   لینک