معاون استاندار بوشهر: بندر امام حسن چشم انداز زیبای طبیعت ساحل است - گشت و گذار - زیبا و جالب ترین مناظر و عکس ها از ایران و جهان gashtvegozar

گشت و گذار - زیبا و جالب ترین مناظر و عکس ها از ایران و جهان gashtvegozar


+ معاون استاندار بوشهر: بندر امام حسن چشم انداز زیبای طبیعت ساحل است

گناوه – معاون عمرانی استاندار بوشهر گفت: بندر امام حسن زیباترین چشم انداز طبیعی ساحل خلیج فارس در شمال این استان است و با ساحل سازی این بندر می توان صنعت گردشگری را در آن فعال کرد.
مسعود نصوری در بازدید از طرحهای عمرانی این بندر افزود: موقعیت جغرافیایی شهر امام حسن که آن را مشرف به دریا نموده و ساحل ماسه ای کم نظیری آن مکانی فرح بخش برای گردشگران اقصی نقاط کشور است که قصد سیاحت خلیج فارس را دارند.
به گزارش ایرنا وی اضافه کرد: اگرچه ساختار شهری بندر امام حسن نوپا ست و هنوز زیربناهای عمرانی آن توسعه مطلوب نیافته اما بدلیل سابقه تاریخی این منطقه خلیج فارس که بر خرابه های بندر باستانی سینیز بنا شده می توان صنعت گردشگری را در آن رونق داد و شکوه و عظمت تاریخ آن را احیا کرد.
معاون عمرانی استاندار بوشهر گفت: در چندسال اخیر مسوولان کشوری، استان و شهرستانی توجه خاصی به بخش امام حسن داشته اند و عمران و آبادانی در مناطق روستایی و شهر امام حسن رو به رشد است، چنانکه اصلاح و بازسازی معابر و توسعه فضای سبز در این بندر چشمگیر است .
وی با اشاره به اینکه وجود تاسیسات عظیم منطقه نفتی بهرگان در جوار بندر امام حسن و تنها فرودگاه شمال استان بوشهر در این بندر شهرت آن را دو چندان کرده خواستار تعامل مدیران این منطقه نفتی با مسوولان محلی برای توسعه و عمران بخش امام حسن شد.
نصوری همچنین در بازدید از گمرک تازه تاسیس این بندر گفت: مساعدت مدیریت منطقه نفتی بهرگان در لایروبی آبراه دریایی این بندر می تواند به رونق تجارت دریایی منطقه ، تحول اقتصادی و کسب و کار اهالی کمک شایانی کند.
وی همچنین به فراهم شدن زمینه احداث هنرستان فنی و حرفه ای در بندر امام حسن اشاره کرد و افزود: کسب مهارتهای فنی توسط جوانان این منطقه می تواند زمینه اشتغال آنان در تاسیسات نفت و گاز منطقه را فراهم کند.
معاون عمرانی استاندار بوشهر همچنین بر تسریع در تکمیل ساختمان جدید شهرداری بندر امام حسن تاکید کرد.
بخش امام حسن در شمال استان بوشهر از توابع شهرستان دیلم است . ک/2
7474/681

 

انتهای خبر / خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) / کد خبر 878834
نویسنده : n - s ; ساعت ۱٠:٤٩ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٩/۱/۳۱
    پيام هاي ديگران()   لینک