حرم بی بی حکیمه بیشترین گردشگر را در تعطیلات توروزی به خوداختصاص داد - گشت و گذار - زیبا و جالب ترین مناظر و عکس ها از ایران و جهان gashtvegozar

گشت و گذار - زیبا و جالب ترین مناظر و عکس ها از ایران و جهان gashtvegozar


+ حرم بی بی حکیمه بیشترین گردشگر را در تعطیلات توروزی به خوداختصاص داد

 
حرم بی بی حکیمه بیشترین گردشگر را در تعطیلات توروزی به خوداختصاص داد
گچساران - براساس آمار سازمان میراث فرهنگی و گردشکری کهگیلویه و بویراحمد ، حرم مطهر بی بی حکیمه (س) بیشترین زایر و گردشگر را در تعطیلات نوروزی به خود اختصاص داد.
معاون فرماندار گچساران روز سه شنبه به ایرنا گفت: در تعطیلات نوروزی امسال بیش از 450 هزار نفر زایر و گردشگر از حرم مطهر بی بی حکیمه خاتون (س) در گچساران بازدید کردند.

داود ایوبی افزود: این امار نشان می دهد در این مدت روزانه حدود 35 هزار نفر زایر و گردشگر از حرم بی بی حکیمه در گچساران بازدید کرده اند .
وی ادامه داد: با برنامه ریزی و هماهنگی های صورت گرفته ، تمامی تمهیدات لازم برای رفاه حال زایران و گردشگران حرم بی بی حکیمه (س) فراهم شد .
به گفته وی ، بررسی های صورت گرفته در ایام تعطیلات نشان می دهد زایران و گردشگران حرم مطهر بی بی حکیمه از تمهیدات فراهم شده در این حرم رضایت بالایی داشتند.
ایوبی گفت: زایران و گردشگران حرم بی بی حکیمه از سراسر کشور بویژه استانهای جنوبی و کشورهای حوزه خلیج فارس بودند.
حرم مطهر بی بی حکیمه خاتون (س) خواهر گرامی امام رضا (ع) در 80 کیلومتری جنوب شهر گچساران قرار دارد.
وی فزود: سنگ فرش کردن یک هزار متر مربع از فضای حرم ،جدا سازی در ورودی زایران خواهر و برادر ، احداث پل برروی کانال رو به روی حرم و احداث دهها حلقه حمام و سرویس بهداشتی و جایگاه طبخ غذا از جمله اقداماتی است که برای رفاه حال زایران حرم بی بی حکیمه صورت گرفته است.
ایوبی اظهار داشت: نمایندگی تمامی ادارات ذیربط از جمله تعزیرات جکومتی ، سازمان بازرسی و نظارت بر توزیع کالا ، سازمان تبلیغات و اداره ارشاد در حرم مطهر بی بی حکیمه مستقر شدند و به وظایف محوله عمل کردند.
معاون فرماندار گچساران تاکید کرد: طرح جامع حرم مطهر بی بی حکیمه (س) سال گذشته در سازمان اوقاف و امور خیریه کشور به تصویب رسید و هم اینک تمامی اقدامات و ساخت سازهای حرم براساس طرح جامع صورت می گیرد.
وی گفت: با توجه استقبال گسترده مردم از زیارت حرم بی بی حکیمه خاتون (س) می طلبد طرح جامعه حرم با سرعت و دقت بیشتری اجرا شود تا امکانات بیشتری برای زابران فراهم گردد.
شهرستان گرمسیری گچساران با 140 هزار نفر جمعیت در جنوب استان چهار فصل کهگیلویه و بویراحمد قرار دارد.566
نویسنده : n - s ; ساعت ۱٢:٠٥ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٩/۱/۳۱
    پيام هاي ديگران()   لینک