آموزش چت - گفتگوی اینترنتی - دانلود یاهو مسنجر - گشت و گذار - زیبا و جالب ترین مناظر و عکس ها از ایران و جهان gashtvegozar

گشت و گذار - زیبا و جالب ترین مناظر و عکس ها از ایران و جهان gashtvegozar


+ آموزش چت - گفتگوی اینترنتی - دانلود یاهو مسنجر

در ادامه این قسمت شما را با آموزش چت و تهیه و استفاده از ابزار آن آشنا خواهیم کرد .

 

باشد که بتوانید استفاده صحیح از آن را ببرید و با صرف کمترین هزینه با فامیل و دوستان خود ارتباط بر قرار نمایید .

۱- "چت" ، دنیای مجازی جوانان "آن لاین" ( مقاله )

۲- آموزش نرم افزار یاهو مسنجر - قسمت اول

۳ - آموزش نرم افزار یاهو مسنجر-قسمت دوم

 


 

۱- "چت" ، دنیای مجازی جوانان "آن لاین"

 

 


"چت" یا گفتگوی اینترنتی از جمله ابزارهایی است که امروزه با پیشرفت تکنولوژی و ظهور مقوله ای با عنوان فناوری اطلاعات و ارتباطات در میان سایر پدیده های نوظهور این قرن با سرعت تمام خود نمایی می کند.
این جزء کوچک اما پرطرفدار از دنیای مجازی اینترنت، با شکستن حد و مرزها و از بین بردن فاصله ها، آنچنان در میان وسایل ارتباطی جای خود را باز کرده که نه تنها جوانان بلکه همه افراد از هر گروه سنی را به خود جذب کرده و هر روز با گسترش روز افزون اینترنت بیشتر از روزهای گذشته مزایای استفاده از آن برای همگان مشخص می شود.
تحقیقات نشان می دهد جوانان به دلیل جذب سریع و وابستگی به وسایل ارتباطی جدید در مقایسه با سایر اقشار جامعه بیشتر وارد این دنیای مجازی می شوند و همین امر توجه مسوولان، اندیشمندان و محققان را به خود جلب کرده است.
زیرا آنان نگرانند با عدم بسترسازی صحیح و ارایه آموزش های لازم و ایجاد فرهنگ مناسب در خصوص استفاده صحیح از این ابزار، جوانان که به عنوان قشر آسیب پذیر در معرض بسیاری از خطرات و آسیب ها قرار دارند به دلیل استفاده افراطی از مقوله چت، با برخی خطرات جبران ناپذیر مواجه شوند.
نگرانی ها در این زمینه ممکن است به دلیل تهدیدهای اخلاقی باشد که جوانان با آن مواجه می شوند، بنابراین باید مراقب بود و همانطور که این گروه به خوبی آموزش های مختلف بهداشتی، اجتماعی و فرهنگی را می آموزند و نشان داده اند که توانایی مواجهه صحیح با بسیاری از مسایل روز را دارند در این زمینه نیز آموزش های فرهنگی مناسب ببینند.
اگر چه آمار دقیقی از میزان گرایش و تعداد افراد استفاده کننده از چت وجود ندارد اما گفته ها و شنیده ها حاکی از آن است که تعداد زیادی از جوانان ایرانی در مقایسه با جوانان سایر کشورها و به نسبت پوشش اینترنتی در کشور به گفتگوی اینترنتی یا همان چت روی آورده اند.
اما هنوز دقیقا معلوم نیست جوان ایرانی که سرشار از هوش و خلاقیت است تا چه حد توانسته از این پدیده به نحو مطلوبی استفاده کند و از آن همچون دیگر ابزارهای فناوری اطلاعات و ارتباطات در جهت پیشبرد اهداف خویش بهره ببرد.
یک استاد دانشگاه در این باره گفت: تکنولوژی های جدید ارتباطی، دنیای مجازی و بحث اینترنت موضوعی است که بیش از 10 سال پیش در کشورهای پیشرفته و از حدود 5 سال پیش در ایران جای خود را باز کرده است.
دکتر علی گرانمایه پور" در گفت و گو با خبرنگار "سینا" افزود: نباید به مقوله چت به عنوان موضوعی قبیح و زشت نگریست زیرا این مقوله تیز همانند سایر وسایل ارتباطی، کارکرد مثبت و منفی را با هم دارد.
وی با اشاره به اینکه دنیای مجازی اینترنت مقتضیات خاص خود را دارد و این امر سبب می شود تا بسیاری از جوانان را به خود جذب کند، اظهار داشت: جوان ایرانی برای گذران اوقات فراغت نیاز به اسباب و آلات تفریح دارد که از جمله این وسایل سرگرمی در عصر حاضر "چت" و اینترنت است.
وی در خصوص دلایل استقبال جوانان از گفتگوهای اینترنتی گفت: چون در دنیای مجازی اینترنت، فرد از نظر حقوقی و حقیقی ناشناس باقی می ماند، برای فرد جوان جالب و جذاب است تا در این فضا به بحث و گفتگو و تبادل نظر بپردازد.
گرانمایه پور با اشاره به اینکه در این محیط مجازی برخی مسایل غیراخلاقی نیز وجود دارد، ادامه داد: تا زمانی که خانواده ها به جوانان خود نحوه استفاده صحیح از این وسیله را آموزش ندهند، نمی توان از آثار مخرب وسایل ارتباط جمعی کاست.
وی تصریح کرد: متاسفانه در جامعه ما هر زمان که ابزار جدید ارتباطی فراگیر می شود، قبل از اینکه به فکر آموزش استفاده صحیح از آن باشیم، ایجاد محدودیت در راه استفاده از آن را آغاز می کنیم در حالیکه تمامی ابزارها فی النفسه نه خوب هستند و نه بد.
این مدرس علوم ارتباطات خاطر نشان کرد: جوانان بخاطر تعریف نشدن برخی فضاهای تفریحی، سلیقه ها و علایق خود، به فضای مجازی چت روی می آورند.
وی تاکید کرد: نباید با مقوله چت به صورت ارزشی برخورد کرد بلکه باید ارزیابی کنیم که چه تعداد کاربر اینترنت داریم و اینترنت تا چه حد در خدمت آموزش جوانان بوده است.
وی خاطر نشان کرد: اینترنت در رشد فهم جوانان ما و گسترش وسعت دید جوان ایرانی تاثیر بسزایی دارد.
گرانمایه پور اظهار داشت: اینترنت ازدهه 1990 به مقوله ای جدی تبدیل شد بطوریکه
کشور چین در سال 2000 میلادی بر اساس قانون پارلمان خود، دوره های پیش دبستانی را موظف کرد که از سال 2001 نسبت به آموزش دانش آموزان مقاطع دبستانی و پیش دبستانی اقدام کنند و این مساله جزء موارد درسی آنها قرار گرفت.
به گفته این استاد دانشگاه، وقتی برنامه های مناسب آموزشی به فردی داده می شود، وی احاطه علمی و شخصیتی پیدا می کند و وقتی جوان به این مسایل به خوبی آشنا شود، از شیوه های مفید آن استفاده می کند.
وی با تاکید بر اینکه تعداد دارندگان کامپیوتر در ایران در مقایسه با سایر کشورها بسیار کم است، افزود: با توجه به این محدودیت ها نمی توان راجع به کیفیت استفاده از کامپیوتر زیاد صحبت کرد.
گرانمایه پور گفت: هنوز اینترنت در همه ارکان اقتصادی، سیاسی و فرهنگی کشور، نفوذ لازم را پیدا نکرده و حتی بسیاری از افراد تحصیلکرده کشور هم اطلاعات درستی از آن ندارند.
این استاد دانشگاه اظهار داشت: اگر می خواهیم که استفاده از اینترنت را به نحو سالم و مفید در میان جوانان کشور گسترش دهیم، باید آموزش نحوه استفاده صحیح از آن را در مقاطع مختلف تحصیلی آغاز کنیم.
گرانمایه پور با اشاره به اینکه هر وسیله ارتباطی که وارد کشور شده با مسایل مختلف اجتماعی، سیاسی و فرهنگی روبرو شده است، افزود: با توجه به شرایط زمانی فعلی و نیاز به تکنولوژی نمی توان با "جبر تکنولوژی" مقابله کرد.
وی تصریح گرد: نمی توان جوان را به دلیل عدم استفاده صحیح از تکنولوژی سرزنش کرد زیرا وی اکنون از تکنولوژیی استفاده می کند که کسی نحوه استفاده صحیح از آن را به او یاد نداده است.
"غلامرضا آذری" دکترای علوم ارتباطات اجتماعی نیز در این باره اظهار داشت: چت از جمله شبکه هایی است که برای جوانان و به خاطر جوانان بوجود آمده و پایه های اصلی آن را نظریه "تخلیه هیجانی" تشکیل می دهد.
وی افزود: در حال حاضر حدود 70 درصد از جوانان شهرهای بزرگ ایران از چت برای پرکردن اوقات فراغت، کامل کردن تمایلات قلبی، نزدیک شدن به آرمان های نه چندان واقعی و جدا شدن از مسایل روزمره استفاده می کنند.
این مدرس دانشگاه تصریح کرد: در بعد فناوری اطلاعات و ارتباطات باید برای رفع مشکلات استفاده از چت، "همگن سازی" صورت گیرد، بطوریکه این فرهنگ در جامعه نهادینه شود.
وی ادامه داد: فناوری های ارتباطی به این جهت همگن می شوند که بشر از شخصیت واحدی برخوردار است.
وی تصریح کرد: گزارش ها نشان می دهد که شبکه های ارتباطی برای افراد شخصیت مجازی می سازد، یعنی تاثیرات مخربی می گذارند که در ذات این رسانه وجود دارد و این امر در کنار سایر ویژگی هایی است که این وسیله ارتباطی با خود به همراه می آورد.
آذری افزود: وقتی ابزار ارتباطی وارد می شود، ویژگی هایی را نیز با خود به همراه می آورد که باید به آن قالب و جهت داد و با نگاه خود آن را مدیریت کرد.
این دکترای علوم ارتباطات اجتماعی یادآور شد: یکسان سازی و حفظ تعادل از جمله مسایلی است که هنوز در باره آنها، به جوانها آموزش نداده ایم.
آذری افزود: این عدم آموزش سبب می شود تا جوانان کارکرد کافی شاپ و کافی نت را یکسان بدانند.
وی تاکید کرد: باید اطراف و محیط جوان خود را طوری مدیریت و برنامه ریزی کنیم که با توجه به آینده نگری، چت و کافی نت ها راه درستی را طی کنند و بیشتر برای جوانان مفید باشند.
وی توصیه کرد: باید آموزشگاه هایی راه اندازی شود و اساتید ارتباطات به افراد علاقمند به استفاده از کافی نت ها، نحوه استفاده مناسب را نیز آموزش دهند.
آذری خاطر نشان کرد: آموزش همزمان می تواند برای جوانان زمینه را سازنده و پربار باشد و نگاه آنان را به آینده خود کارآمدتر کند.
این استاد دانشگاه اظهار داشت: می توان از میان خود جوانان، افرادی را گلچین کرد و آنان را مسوول جوان های همسن خود کرد تا آموزش های لازم را از یکدیگر فرا بگیرند که این امر می تواند بسیار سازنده و کارساز باشد.

برگرفته از خبرگزاری سینا

 


 

 ۲- آموزش نرم افزار یاهو مسنجر
یکی از امکانات موجود در اینترنت که کاربران زیادی را به خود جلب کرده است ، امکان چت کردن با دیگران است. کلمه چت در اصطلاح به معنی گپ و گفتگو می باشد.
در سیستم جهانی اینترنت چت انواع مختلفی دارد که از آن جمله می توان چت نوشتاری، صوتی و تصویری را نام برد. برخی از انواع نسخه های چت مبتنی بر صفحات وب بوده و برخی دیگر نیازمند استفاده از برنامه های خاصی هستند که messenger ها از این دسته اند. این محیط ها شامل برنامه های جداگانه از مرور گر ها یا برنامه های تحت وب می باشد.
برنامه های تحت وب نیز شامل چت های جاوا و.......می باشند.
و اما برنامه های جداگانه از مرور گر ها (messenger ها) :
این برنامه ها دارای انواع مختلفی است که از مهمترین و پر کاربرد ترین آنها می توان یاهو مسنجر را نام برد.
که در اینجا قصد داریم بنا به درخواست کاربران روش استفاده از این برنامه را آموزش دهیم.البته مطالبی که در این بخش ارائه شده اند برگرفته از سایت رهپویان وصال می باشد.

 

یاهو مسنجر چیست و چگونه آن را از اینترنت Download کنیم  - در ادامه همین جدول آورده شده

طرز درست کردن ID در یاهو مسنجر

شروع کار با یاهومسنجر و ورود به آن و اصطلا حاتOnlineو Offline
تست صداو اتصال به اینتر نتAudio Setup Wizard
اضافه کردن IDدیگر دوستان در مسنجر خود
ارسال پیام فوری به دیگر ID هاو توضیح در مورد ییام های Offline
استفاده از انواع چت نوشتاری ، صوتی و تصویری
استفاده از امکاناترنگ ، اندازه و تغییر فونت B,I,U
ایجاداشکال زیبا در یاهو مسنجر
بررسی بخش های Imviromentو Emotions
امکان چت با چندین نفر به صورت همزمان Invite
استفاده از گزینهIgnore (نادیده گرفتن یک ID )
فرستادن فایل از طریق یاهو مسنجر Send File
هشدار صدا یا !!!BUZZ
امکان استفاده از تلفن اینترنتی Mobile Friends & Call
چگونگی ورود به اتاق های چت عمومی Chatوساختن اتاق چت
امکان استفاده از موتورهای جستجو در یاهو مسنجر Search
تغییر وضعیت یا استفاده از پیامهای Status و توضیح در مورد گزینه Invisible (نامرئی شدن)
ساختن Profile وچگونگی استفاده از چند ID به صورت همزمان
توضیح در مورد قسمت Message Archive
استفاده از دیگر امکانات یاهو مسنجر از جمله چک کردن Email، تقویم ، هواشناسی و...
 

 

۳ - آموزش نرم افزار یاهو مسنجر - قسمت دوم

یاهو مسنجر چیست و چگونه آن را از اینتر نت Download کنیم

همان طور که قبلا بیان شد یاهو مسنجر یکی از انواع چت است که خود دارای برنامه ای مستقل بوده و  نیازی به کمک مرور گر ها ندارد.   
این برنامه یکی از پر کاربردترین و در عین حال بهترین و سریع ترین برنامه های چت است که  امکان چت همزمان صوتی،تصویری و نوشتاری نیر در آن وجود دارد.
کلمه مسنجر در لغت به معنای پیغام رساننده یا همان پیام بر است . و  این برنامه امکان گفتگو با افراد را در سراسر جهان میسر می سازد به طوری که در صورت نوشتن پیغام و فرستادن آن، این پیغام بی درنگ برای فرد مقابل فرستاده می شود  و او می تواند این پیام را دریافت کند.در مورد صدا و تصویر هم همین امر صادق است .

 

 

طریقه دریافت این برنامه از اینترنت:
برنامه یاهو مسنجر به صورت رایگان در سایت یاهو قابل دسترسی است. به این صورت که پس از اینکه وارد سایت یاهو شدید باید از قسمت بالا سمت راست گزینه Messenger را کلیک کرده و وارد صفحه مسنجر شد، البته با کلیک کردن بر روی همین گزینه ها در این صفحه هم امکان پذیر است.

 

   در این قسمت همان طور که مشخص شده با کلیک بر روی محل مورد نظر به صورت اتوماتیک این برنامه نصب می شود.

 

در صورتی کهاین برنامه به صورت اتوماتیک نصب نشد، باید در صفحه باز شده روی محل مشخص
 شده کلیک کرد تا این برنامه به صورت دستی یا غیر خودکار نصب شود . 

لینک دانلود :


Click here to manually start installation and select run from its current location


مدت زمان نصب این برنامه بستگی به نوع سیستم وسرعت اینترنت شما دارد پس از نصب این برنامه و باز کردن آن نوبت بررسی شیوه کار با این برنامه است .

در پست مطلب بعد شما را بیشتر آشنا خواهیم کرد .

نویسنده : n - s ; ساعت ۱٠:۳٩ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٧/٩/۳
    پيام هاي ديگران()   لینک